מה המחיר של נגן סקסופון לחתונה?

פתיחה קצרה

רינג רינג רינג (טלפון מצלצל)  אני עונה: "הלו?" לקוח: "כן? שלום, אני רוצה לדעת כמה עולה לי נגן סקסופון לחתונה?…" אני שומע את המשפט הזה לא מעט במהלך השבוע ובהחלט אני יכול להגדיר אותו כמשפט הפתיחה של הלקוחות שלי 🙂 בכל פעם שמתקשרים אליי לברר לגבי נגן סקסופון לחתונה או לחילופין נגן סקסופון לאירועים אני מתחיל להסביר, לפני המחיר, את מה שהם מקבלים ואת האיכות הגבוהה של ה"מוצר" – אני.

ובכן, שמי טל רודובסקי ובמאמר הבא אציג לכם את הפרמטרים השונים לקביעת מחיר של סקסופוניסט לחתונה או אירועים, ואת ההבדלים והדמיון בין המתחרים השונים.

נגן סקסופון לחתונה - איכות נגינה והופעה

לפני 10 שנים שהתחלתי להיכנס לתחום האירועים, בגיל 20, עבדתי כפרילנסר בעיקר עם הרכבים של סקסופון כנריות וצ'לו (לא הרכבים שלי). לא אשכח את האירוע הראשון שלי כסקסופוניסט. כשראיתי בנות יפיפיות וצעירות, לוקחות לידיהן כלי נגינה (כינור וצ'לו) ומנגנות ב"כאילו" בזמן הקבלת פנים. כן כן, הפלייבק שהיה ברקע, היו בו כבר כינורות מוקלטים, ואני הייתי היחיד בהרכב שניגן בלייב. שאלתי אותן אחרי האירוע למה אתן לא מנגנות באמת? אז הן ענו שהן בכלל לא יודעות לנגן ושוכרים אותן רק ליופי ול"שואו".

שוק! איך עובדים ככה על הציבור ועוד לוקחים על זה כסף! והמון! בתור מוסיקאי שמנגן מגיל צעיר מאוד אשר השקיע את רוב חייו בנגינה, אימון והופעות עלה בי גועל באופן שבו מזלזלים במאזינים ובצופים. ראיתי איך העולם האמיתי עובד. חשוב לי לציין, שלא כל ההרכבים הם ככה, וחלק באמת מנגנים בלייב, אך יש בשוק האירועים כמה כאלה שלא. 

לעניינו של עניין, חשוב וכדאי מאוד לבדוק איזה סקסופוניסט לחתונה אתם בוחרים ואת איכות המוצר שאתם בוחרים! לשמוע חוות דעת, להסתכל ולבחון. מוצר איכותי עולה קצת יותר כסף. אין מה לעשות. 

סקסופון לחתונה - קבלת פנים? סלואו, חופה או LiveOnDJ?

הדבר שהכי משפיע על המחיר הוא כמובן משך האירוע וכמות הפריצות. מהן פריצות? כנגן סקסופון לחתונה אני יכול לנגן בקבלת פנים, להשתלב עם השיר בחופה, לנגן בסלואו חתן כלה, בריקודים (LIVE ON DJ) ובמנות הביניים. כאמור, כל שלב כזה באירוע נקרא "פריצה". ככל שנגן הסקסופון בחתונה יופיע ביותר פריצות, כך המחיר יגדל בהתאם. מניסיון, חשוב מאוד לשלב ולעדן את כמות הפריצות. אלא אם כן, בחרתם בנגן כאטרקציה העיקרית שלכם באירוע 🙂

מיקום האירוע

ובכן, מיקום האירוע בהחלט משפיע על המחיר. אירוע בחיפה והקריות או בבאר שבע, יעלה מעט  יותר (150-200 ש"ח) מאשר אירוע באזור המרכז. בתור נגן סקסופון לחתונה ואירועים יש לקחת בחשבון את מרחק וזמן הנסיעה. שני פרמטרים אלו משפיעים רבות על הזמן הברוטו של כל האירוע.

סיכום ומחירים

המחירים שונים מנגן לנגן, חשוב מאוד לבחון את איכות הנגינה,ניסיון נגינה באירועים והכי חשוב האם אתם מתחברים אל הנגינה של הסקסופוניסט ואישיותו של הנגן? אישיות ונגינה הן כמקשה אחת. האישיות מתבטאת בנגינה ובצליל המיוחד שלו. אם תוכלו להבחין בזה ואתם מתחברים לנגן ולסאונד שלו, כנראה שגם תתחברו לאישיותו.

מחירים -אפשר למצוא בשוק נגן סקסופון מתחיל ב-700 שקלים לקבלת פנים (זה צריך להדליק נורה אדומה אצלכם) וגם ב-8000 ש"ח ויותר! כמו כל בעל מקצוע מנוסה או מתחיל כאחד, המחיר משתנה בהתאם לניסיון, הערכה עצמית של האמן ועוד.  המחיר שלי משתנה בהתאם לאירוע, אופיו, זמן הנגינה ומיקומו. כמובן שבאזור המרכז המחיר גבוה יותר מאשר בצפון או בדרום(תלוי גם בעונה: בקיץ זאת עונת החתונות ויש ביקוש רב. בחורף זה מעט שונה). המחיר משתנה בהתאם למיקום וכמות הפריצות באירוע.

מוזמנים להתייעץ איתי,

טל רודובסקי

סקסופוניסט לאירועים

054-7649-630

לקבלת הצעת מחיר מהירה מלאו את הטופס: