איך בוחרים שיר לחופה?

פתיחה קצרה

אחד הרגעים המרגשים ביותר בחתונה הוא הצעידה לחופה כשכל החברים, המשפחה והיקרים עומדים בצידי השביל, ומחכים לרגע שבו הכלה והחתן ייכנסו…על פי רוב המנהגים, טקס הנישואין נערך מתחת לארבעה עמודים שעליהן פרוס בד, ולזה קוראים חופה. החופה היא למעשה כיסוי על ראשם של החתן והכלה. זהו דימוי ל 'בית', לתוכו נכנסים בני הזוג, או לתוכו מכניס החתן את הכלה והפוך. 
אפשר להוסיף משמעות סמלית נוספת והיא האחדות בעם. החתן והכלה הם נציגי שתי משפחות שונות אשר אוגדים את גורלם לעד האחד עם השנייה. העמידה יחד שתי המשפחות תחת חופה אחת מסמלת את האחדות הפרטית והאישית של בני הזוג. ובראייה רחבה יותר את אחדות עם ישראל.

בתור נגן סקסופון לחתונה, הייתי בלא מעט חתונות וחופות ובחירת השיר חשובה מאוד לחופה ולאופייה. חלק מהחופות היו עם השירים הקבועים שחוזרים על עצמם בכל חתונה (שלומי שבת – בראשית, אריק איינשטיין – אהבה ממבט ראשון…) שזה לא רע כן? אבל אפשר לגוון! הנה דוגמא קטנה לשילוב של נגן סקסופון לחתונה בשיר חופה 🙂

שיר לכלה ושיר לחתן

אז באמת אחת האפשרויות היא שלכל אחד מבני הזוג יש שיר הליכה לחופה משלו. מעבר לכך, גם לשושבינים והשושבניות יש שיר הליכה לחופה משלהם. לאחר מכן, צועד החתן עם הוריו (או עם אביו ואביה של הכלה וגם ההפך אצל הכלה) וברקע מתנגן השיר הנבחר (יכול להיות המשך של השיר של השושבינים/יות או שיר חדש שבחר החתן. לאחר מכן, נכנסת מלכת הערב, הכלה בליווי הוריה/חמותה ואמה. גם כאן בדרך כלל יש שיר חדש שמתנגן ברקע בזמן ההליכה לחופה.

אז מה בוחרים? והאם ללכת קצת רחוק יותר ואולי לשלב כלי נגינה לייב על השיר חופה?

סוגי שירים לחופה ושילוב כלי נגינה

אז בחירת השיר תלויה באווירה שאתם רוצים ליצור. האם אתם רוצים ליצור אווירה קצבית ושמחה? או אווירה רגשית יותר ורגועה? או את שתיהן?? אפשר לעשות הכל. אפשר להתחיל לדוגמא עם שיר רגוע כשנכנסים השושבינים והשושבינות ולאחר מכן לשלב שיר קצבי יותר ושמח כאשר אתם נכנסים (פופ, צ'יל אאוט, Fאנק). מוסיקה ישראלית או לועזית? זו גם התלבטות. בסופו של דבר זה תלוי בטעם המוסיקלי שלכם כבני זוג ונפרד. 

כנגן סקסופון לחתונה, אשמח מאוד לעזור לכם בבחירת השירים וכמובן להשתלב יחד איתם. אם אתם רוצים לעשות חופה מיוחדת אין כמו שילוב של כלי נגינה חי: סקסופון, סקסופון וזמרת, כינור, גיטרה  או אפילו הרכב מלא. בהצלחה!

מוזמנים להתייעץ איתי,

טל רודובסקי

סקסופוניסט לאירועים

054-7649-630

 

Facebook
WhatsApp

לקבלת הצעת מחיר מהירה מלאו את הטופס: